Polar Grit X2 Pro (és összehasonlítás a Vantage V3-mal)
Szerző: Silaghi Darius (A Margitszigeti AC válogatott, Országos Bajnok távfutója)
A Polar hivatalos magyarországi forgalmazója, az Ergométer Kft. jóvoltából tesztelhettük le a finn gyártó egyik legújabb modelljét, mondhatni a legújabb zászlóshajót. Hogy méltó-e erre a címre, az a cikkből kiderül!
Külső
A Grit X2 Pro órát fekete színben kaptuk. A gombok nagyon jól működnek, külső részük úgy van kialakítva, hogy nagy felületet biztosítsanak. Nagyon masszív, vaskos óra, más gyártók katonai és terep modelljeire emlékeztet.
A menürendszer és az okosodás
Az első szembetűnő változás: nagyon gyors, ami használhatóbbá teszi az előző Grit X Pro-nál. Nagyon tetszik a kezdőképernyő, amelyen akár 4 (sőt, a legújabb frissítéssel több mint 8!) widget is lehet, gyakorlatilag ezek "közvetlen hozzáférések/rövidítések" - például, ha hozzáadod a pulzusmérő widgetet, rákoppintasz, máris a pulzusmérő képernyőre visz, mint mondjuk egy telefon esetében. Korábban ez macerás volt: almenükbe kellett lépni majd legörgetni...
Sport közben
A sporttevékenységek nagyon jól működnek, bár azt hiszem a Polar-nál ezt már megszokhattuk.
Az új kijelző
Rendkívüli lett az új kijelző: a fekete mély, szinte olyan, mintha a betűk és számok lebegnének a kijelzőn. A színek gyönyörűek. Nem bocsát ki kék fényt és a legalacsconyabb fényerő mellett is nagyon jól olvasható, éjszaka sem zavarja a szemet. Érintésérzékenysége sportórához képest kiváló, akár egy telefoné. Nincs késlekedés, akadozás, nagyon gyorsan reagál az érintésekre.
Mi változott a korábbi órákhoz képest?
Az „új” fogalma attól függ, hogy melyik korábbi órához hasonlítjuk. Ha logikusan a Polar Grit X Pro-hoz (2021) viszonyítjuk, akkor az alábbiakban részletezett jelentős változások figyelhetők meg. Ha azonban a 2023 őszén megjelent Polar Vantage V3-hoz, az én jelenlegi órámhoz hasonlítjuk, akkor pontosan nulla funkcionális különbség van. Ezt is részletesen elmagyarázom lentebb.
A teljesség igénye nélkül, mi új a Polar Grit X Pro-hoz képest?
-
Kijelző
- 1,39”-es AMOLED kijelző
- Zafír üveg
- 15%-kal nagyobb kijelzőméret
-
Hardver
- Processzorsebesség 129%-os növekedése (275Mhz processzor)
- Kétfrekvenciás/multiband GNSS/GPS
- Az első Polar óra, amely 810H katonai tartóssági szabvánnyal rendelkezik, jelentsen ez bármit is
- Új GNSS/GPS antenna
- 32GB tárhely (főleg térképek számára)
- USB-C töltés
- Strava Routes szinkronizálás
- Az akkumulátor-élettartam közel 50 órára nőtt GPS-módban, akár 140 órára takarékos módban
-
Útvonaltervezés és térképek
- Navigáció közben a bejárt útvonal megjelenítése
- Függőleges sebesség és VAM (Átlagos Emelkedési Sebesség)
- 3D sebesség
-
Pulzus
- A Polar 4. generációs optikai pulzusmérő szenzora + ELIXIR technológia
- Pulzusmérő EKG funkció
- Éjszakai bőrhőmérséklet-mérés
- Új optikai pulzusmérő hibajavító funkció (valós időben korrigálja a hibás adatokat)
-
Okosóra funkciók
- Új képernyők
- Zseblámpa
Mi új a Polar Vantage V3-hoz képest?
Röviden: csak az óra külső burkolatának kialakítása. Ez minden. Mindkét óra ugyanazt a szoftvert futtatja, ugyanaz az optikai pulzusmérő szenzor, ugyanaz a GPS chipkészlet és ugyanaz az akkumulátor van bennük. Valójában a Polar Vantage V3 ugyanazt a szoftverfrissítést (v2.0) kapta meg azon a napon, amikor a Polar Grit X2 Pro szállításra került, így funkcióik teljesen megegyeznek. A napokban jelent meg a v3.0 szoftvercsomag számos újítással, hamarosan erről is érkezik a cikk.
- A Grit X2 Pro más külső tervezéssel rendelkezik
- A Grit X2 Pro 100m-es vízállósággal bír, míg a Vantage V3 csak 50m-es
Az antenna kialakítása eltér a Vantage és a Grit X között, mivel a ház eltérő anyagokat használ. Manapság a GPS antenna a pontosság szempontjából a legfontosabb alkatrész. Az elmúlt években számos példát láthattunk arra, hogy két különböző óra ugyanazt a GPS chipkészletet használja, de az antenna kialakítása eltérő. Mint ahogy azt a The Metric Club S002E007-ben említettük, emiatt jelentős különbségek lehetnek két óra között.
Összegzés
A Polar Grit X2 Pro jelentős fejlesztéseket hoz a Grit X Pro-hoz képest, mondhatni minden téren, ezáltal ideális választás azok számára, akik a prémium funkciókat, strapabíró kialakítást és kiváló sportkövetést keresik.
Ha a Polar Vantage V3-mal hasonlítjuk össze, a különbségek inkább az anyaghasználatban és a külső tervezésben rejlenek, funkcióik pedig lényegében azonosak.
Aki a Polar ökoszisztémájában gondolkodik, annak a Grit X2 Pro egy innovatív, strapabíró és funkciógazdag sportóra, amely garantáltan nem okoz majd csalódást!
Érdemes váltani?
- Ha hosszú távú terephasználatra, extrém körülményekre és 100 méteres vízállóságra van szükséged, egyéretelműen a Grit X2 Pro a megfelelő választás
- Amennyiben 2023-nál korábbi Polar órád van, mindenképpen megéri váltani
- Ha vastagabb a csuklód és egy férfias, de mégis klasszikus kinézetű órára vágysz, ne keress tovább
- Ha más gyártótól szeretnél átjönni a Polar-családba, tökéletes választás lehet az új Grit X 2 Pro